top of page

Impresje Emigrantki

 

Zyjąc i pracując w Anglii, pośród Anglików i z Anglikami, obserwuję każdego dnia polskie wzloty i upadki i chętnie dzielę się swoimi spostrzeżeniami z innymi.

Niektóre moje spostrzeżenia zaskakują, czasami śmieszą, niekiedy wprawiają w zakłopotanie a nierzadko oburzają. Obserwacje oparte są na bazie różnic kulturowych, edukacyjnych i obyczajowych.

Książka otwiera wszystkim oczy na to jak naprawdę wygląda Anglia i jak czuje się Polka w Anglii, przez pryzmat moich doświadczeń.

Mateusz w angielskiej szkole

Jak wygląda angielska szkoła i nauka na Wyspie? W jaki sposób polskie dzieci odbierają życie w Anglii? Jak przyzwyczajają się do angielskiego systemu nauczania? Czego może się każdy rodzic i dziecko dowiedzieć o angielskiej szkole i codziennym życiu w Anglii?

Oparta na trafnych spostrzeżeniach i doświadczeniach książka ukazuje wesołe i ciekawe zdarzenia z życia chłopca w Anglii i angielskiej szkole. Przygody, obserwacje I wnioski odbierane przez dzieci zostaną szybko zrozumiane przez inne dzieci. Czy łatwo jest zaakceptować kulturowe różnice? Jak to zrobić?

Mateusz w prywatnej szkole angielskiej

 

Główny bohater uczęszcza teraz do historycznie pięknej prywatnej szkoły w Anglii. Mateusz jest uważnym obserwatorem i nie może się nadziwić, że jego mama Polka z trudem akceptuje, lub nie akceptuje, ogromne różnice, nie tylko edukacyjne, ale także kulturowe między Anglią a Polską.

Jak wygląda historyczna, tradycyjna i prywatna szkoła w Anglii. O takich szkołach wiemy niedużo... Krótkie spodenki jako munderek szkolny, gołe kolana w śniegu… księżniczka w klasie... rozgrywki między przydziałowymi domami, i nie tylko...

Jak tak naprawdę jest w prywatnej angielskiej szkole? Od środka i od podszewki!

bottom of page