top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOla Englander - Botten

Wieczór dla rodziców - rezerwacja czasu


Spotkanie dla rodziców w szkole, nazywane tutaj „Parents' Evening”. Raz do roku każdy rodzic ma spotkanie z nauczycielem przedmiotowym. A ponieważ przedmiotów egzaminacyjnych w klasie dziesiątej jest dziesięć więc miałam tyle właśnie umówionych pięcio-minutowych rozmów.


Kilka tygodni przed faktyczną wywiadówką, jak to się kiedyś nazywało taką wizytę rodzica w szkole, opiekunowie otrzymują informację mailową o zbliżającym się spotkaniu. Dwa tygodnie przed wyznaczoną datą uruchamiany jest internetowy dostęp do kalendarza nauczycieli szkolnych. O godzinie siódmej rano wrota internetu oficjalnie otwierają się dla rodziców z dostępem do wyznaczonej szkolnej strony. Zapisy na wywiadówkę zamykane są około 10 dni później.


Rodzice jednak nie marnują czasu i jak najszybciej chcą się upewnić, że ich 5 minut z nauczycielem jest zabezpieczone. Około dziesięć minut po siódmej rano połowa terminów jest już zarezerwowana, pomimo tego że wszyscy mają ponad tydzień na zrobienie swoich rezerwacji.


W każdym roczniku jest między 270 a 300 dzieci, czyli dziesięć klas, a w każdej od 27 do 30 osób. Każdy nauczyciel uczy od jednej do trzech klas w jednym roczniku, czyli ma pod swoją opieką potencjalnie od 27 do 90 uczniów. Natomiast na termin wywiadówki każdy nauczyciel ma wyznaczony czas tylko 2.5 godzin, czyli dokładnie 30 spotkań. Jest to bardzo intensywne 180 minut na 30 rozmów, w bardzo ograniczonym czasie tylko pięciu minut na każdą rozmowę.


Nie ma się co dziwić że każdy rodzic chce być pierwszy! Kto pierwszy to niekoniecznie będzie lepszy w tym przypadku, ale przynajmniej będzie miał te swoje 5 minut. Nie wiedziałam jeszcze jak dokładnie działa ten system więc ostatnim razem przystąpiłam do tej rezerwacji pierwszego dnia po otworzeniu dostępu internetowego ale nie o 7 rano tylko wieczorem, po powrocie z pracy. Oczywiście było już za późno.


Tym razem upewniłam się, że jestem w domu rano tego dnia i już o 6.55 miałam włączony komputer.

Tym razem zarezerwowałam wszystkie spotkania jakie chciałam.

Tym razem wielki sukces!

1 Comment


Gosia Englander
Gosia Englander
Jan 11, 2020

tak wlasnie tu jest. Kto pierwszy ten lepszy. A kto nie zdazy to indywidualnie musi sie umowic z nauczycielem na spotkanie po szkole lub emailowo skontaktowac sie jednakze czekanie na czas wolny nauczyciela moze potrwac dlugo. dobrze ze tobie sie udalo :)

Like
bottom of page