top of page
Szukaj
  • Zdjęcie autoraOla Englander - Botten

Czas na głosowanie
Nie musiałam długo czekać na kolejne głosowanie w Wielkiej Brytanii. Dzisiaj znowu miałam przyjemność, aby udać się do mojego lokalu wyborczego.


Już o godzinie 7 rano otwarte zostały lokalne miejsca wyborcze. Mój mąż był drugą osobą oddającą głos dzisiaj rano. Potem pojechał prosto do pracy. Pomimo tego, że 7 rano wydaje się wczesną porą na głosowanie, to dla wielu osób podróżujących do pracy do Londynu było to późno. Dzisiaj mój mąż dojechał do pracy prawie półtorej godziny później niż normalnie. Ale warto było się spóźnić aby móc zadecydować o losie swojego kraju!


Wszystkie brytyjskie partie musiały zakończyć swoje kampanie wyborcze wczoraj wieczorem. Dzisiejszy dzień jest jedynym z niewielu kiedy w mediach nie wolno rozmawiać o polityce UK. Dzień neutralności politycznej.


Wybory do Izby Gmin potrwają do godziny 22. Tutaj w Anglii bardzo popularnymi miejscami do głosowania są szkoły podstawowe, które są tego dnia całkowicie niedostępne dla nauczycieli i dzieci. Nie jest to, moim zdaniem trafny wybór lokalu. Dzieci mają wtedy dzień wolny od szkoły a rodzice problem z opieką i zagospodarowanie czasu, który powinni spędzić w pracy. Wybory zawsze odbywają się w czwartki, czy to wybory lokalne, krajowe czy też do parlamentu europejskiego. Zawsze w czwartki. Zawsze dodatkowy dzień wolny dla maluchów.


Jednym z nielicznych wyjątków od tej szkolnej reguły jest mój lokal wyborczy - East Court Mansion. Jest to piękny XVIII- wieczny budynek klasy II, znajdujący się na terenie dużego parku. Obecnie jest on bazą administracyjną i centrum spotkań Rady naszego Miasta. Zawsze z przyjemnością podjeżdżam tutaj samochodem, nawet dzisiaj, podczas okropnego i mokrego poranka.


Tak więc mój głos będzie dzisiaj jednym z wielu decydujących o przyszłości nie tylko Wielkiej Brytanii, ale przede wszystkim Brexitu. Wyniki w większości okręgów będą ogłoszone dzisiaj w nocy. Zapowiadają, że największy tłok napływających informacji rozpocznie się po godzinie 1 w nocy. Pierwsze znaczące wyniki będą już znane we wczesnych godzinach piątkowego poranka.


Nie będę miała dzisiaj czasu na sen!

コメント


bottom of page